top of page

הסרט קיבל הייפ ברמה של ׳הנוקמים׳ והוא לא שם.

אלעד טל חושב שג'ונתן מייג'ורס בתור הנבל קאנג זה אולי אחד הדברים שהכי היה חסר בשלב 4.


🚨 התוכן שמתחת לתמונה מכיל ספויילרים.


פוסטר הסרט ׳אנטמן והצרעה: קוונטומאניה׳. תמונה: דיסני/מארוול.
אוונג'לין לילי בתפקיד הצרעה, מישל פייפר בתפקיד ג'נט ואן דיין ומייקל דאגלס בתפקיד האנק פים, מתוך הסרט ׳אנטמן והצרעה: קוונטומאניה׳. תמונה: דיסני/מארוול.

אורך

124 דקות


תקציר

סקוט לאנג והופ ון דיין חוזרים כדי להמשיך את הרפתקאות אנטמן והצרעה. יחד עם הוריה של הופ, האנק פים וג'נט ון דייק הם יחקרו את יקום הקוונטום בו יפגשו יצורים חדשים ומוזרים ויצאו למסע אשר ידחוף אותם אל קצה גבול היכולת.


אחרי שסיימנו את שלב 4 העמוס שכלל לא מעט סרטים וסדרות שיצאו אחד אחרי השני וברובו היה די מאכזב. סוף סוף מארוול פותחת באופן רשמי את שלב 5 בייקום הקולנועי שלה אשר מציג לנו גם בין היתר את הנבל החדש קאנג.פרסומתאז מה טוב ב׳אנטמן והצרעה: קוונטומאניה׳?

אנטמן מאז ומתמיד היה מסוג הסרטים היותר "קטנים" של מארוול ושני הסרטים הקודמים בסדרה היו נחמדים ומאד כיפים וכך גם עושה הסרט השלישי. הוא כיפי מאד, האקשן טוב, ההומור עובד בצורה יפה מאד, ובקיצור סרט מארוול קלאסי בכל מובן המילה. ג'ונתן מג'ורס בתור הנבל קאנג זה אולי אחד הדברים שהכי היה חסר בשלב 4 בהופעה מצוינת וכן הוא הולך ללוות אותנו הרבה זמן (תישארו לסוף הסרט כי יש לכם 2 סצנות פוסט קרדיטס שממש לא תתאכזבו מהם)


אז מה פחות טוב ב׳אנטמן והצרעה: קוונטומאניה׳?

הסרט אמנם נפתח בצורה מאד טובה, אבל ככל שהוא מתקדם ואנחנו מגיעים לחלק של ממלכת הקוונטים, הוא קצת מאבד עניין וזה ניכר מאד בשליש הראשון של הסרט שמרגיש מאד כמו סרט של "מלחמת הכוכבים" בעולם הקוונטים.


מערכה אחרונה בקצב טוב ומהודקת, אך לוקה בחסר מבחינת כתיבה. הפתרונות שלה היו מונפצים, מהירים וריקים מתוכן. ללא גיבוי אמיתי. כמו עניין הנמלים של 'פים' שנכנסו "לממלכת הקוונטים" ונחתו בנקודת זמן אחרת? מה? איך? לא ברור! פתרון קל מידיי ולא מגובה. עוד דבר שחבל כל-כך זה שיש את אחד הנבלים המטורפים במארוול ונמלים הורגות אותו! לא ברור! הקרב הגדול בסיום היה יפה ויזואלית, באקשן טוב, מותח ומרים! אבל, אני חושב שהחלק האחרון היה לא נכון סיפורית ולא תרם לעלילה. שאנטמן והצרעה מנצחים את קאנג!? זה היה לא אמין, קל מידיי, לא תרם לעלילת הסרט ולא לעלילה הכללית וחבל! קצת בזבוז.

 

פול ראד בתפקיד סקוט לאנג/אנטמן וקת׳רין ניוטון בתפקיד קאסי לאנג, מתוך הסרט ׳אנטמן והצרעה: קוונטומאניה׳. תמונה: דיסני/מארוול.
ג׳ונתן מייג׳ורס בתפקיד קאנג הכובש, מתוך הסרט ׳אנטמן והצרעה: קוונטומאניה׳. תמונה: דיסני/מארוול.

לסיכום

אפשר לומר שהפתיחה לשלב 5 עברה בצורה לא רעה לחלוטין והחזירה לצופים את מה שאנחנו רצינו קצת לקבל. אמנם הסרט רחוק מלהיות מושלם. אבל בסופו של דבר הוא מספק את הסחורה ואנחנו מקבלים סרט ממש כיפי שצריך באמת לראות על המסך הגדול.


ציון סופי של ״חי בסרט״:

7/10פורסם במקור בעמוד הפייסבוק של ״חי בסרט״.

 
קצת על אלעד טל:
ליטל גלעם

שמי אלעד טל, ואת הגיקיות שלי קיבלתי בערך בעשור ומשהו האחרון. משהו במפלט של קולנוע תמיד היה אהבתי מאז שאני קטן ועד היום מתחזק אוסף של קלטות ו-DVD. בשנתיים האחרונות מצאתי את עצמי ממש כותב על סרטים ואוהב לדבר עליהם בפייסבוק בעמוד שאני מנהל, אז אם אתם אוהבים קולנוע ובנאדם שנושם סרטים וחי בסרט בעצמו מוזמנים להצטרף לעולם שלי.


 


Comments


02/03/2023

הסרט קיבל הייפ ברמה של ׳הנוקמים׳ והוא לא שם.

אלעד טל חושב שג'ונתן מייג'ורס בתור הנבל קאנג זה אולי אחד הדברים שהכי היה חסר בשלב 4.

פרסומת

bottom of page